.
×

A e dini se ambasadori britanik Ruairi O’Connell ështrë dhëndër i KosovësTash e sa vite ai shërben në Kosovë si Ambasador i Britanisë së Madhe, por shumë pak dinë se ai është i martuar me një kosovare. Bëhet fjalë për ambasadorin, Ruairi O’Connell , i cili nuk është parë në publik me bashkëshorten e tij siç ndodh me të tjerët. Sidoqoftë, O’Conell, është i martuar me Elida Ramadanin, gazetare dhe producente, që ka punuar në kohë lufte për agjencinë amerikane të lajmeve AP. Ajo ka raportuar nga fshatrat ku kanë ndodhur më së shumti krime. Ramadani ka raportuar edhe nga Maqedonia, kur ishte lufta, e atje edhe i ëhstë vrarë bashkëshorti i parë, me të cilin ka nëj fëmijë. edhe ai ishte duke raportuar në kohë lufte. Ndërsa, tani ambasadori O’Connell dhe Elida kanë tre fëmijë, dy vajza dhe një djalë./gazetametro.net