[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Agim Veliu: Anëtarësimi në INTERPOL dhe EUROPOL prioriteti im si ministërMinistri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike Agim Veliu, ka pritur në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë Nicola Orlando.

Në këtë takim Veliu dhe Orlando, kanë diskutuar për rritjen e bashkëpunimit mes policive të dyja vendeve.
I pari i MPBAP-së e ka falënderuar diplomatin italian që shteti i tij i ka dhënë Kosovës gjatë të gjitha proceseve për Kosovën.

Veliu theksoi se prioritet i tij si ministër mbetet anëtarësimi në INTERPOL dhe EUROPOL.

Menu Title