[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Agim Veliu e thotë: Ne nuk hyjmë në koalicion pa postin e Kryetarit të KuvenditNënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka theksuar para mediave se propozimi ynë është shumë I qartë: 5 ministri dhe presidentin dhe kryetarin e Kuvendit.“Nuk heqim dorë nga pozita e kryeparlamentarit dhe presim ofertën nga Vetëvendosje”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

Sipas tij, gjasat për një takim mes Kurtid he Mustafës janë të mëdha, por që LDK assesi nuk heq dorë nga kërkesa e 8 janarit.

Ai tha se sot përfundimisht do të vendoset nëse do të ketë apo jo koalicion me VV.

Menu Title