.
×

Aksident në rrugën rajonale Pejë-Mitrovicë! 

 

Dy persona janë lënduar në aksident trafiku në rrugën rajonale Pejë-Mitrovicë, shkruan Botapress.info

Sipas raportit të policisë një automjet i udhëtareve ka goditur një kamion me tabela vendore dhe vozitës meshkuj K/Shqiptarë.

Të aksidentuarit kanë marrë ndihmë mjeksore, ku njëri vozitës dërgohet në QKUK, sipas mjekut është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa vozitësi i dytë pas tretmanit lirohet në shtëpi.

Me vendimin e prokurorit iniciohet rasti dhe mbetet të hetohet..