[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Aktori i ‘Familjes Moderne’ kundër Naser RafunësShkrimi i këshilltarit të Kurtit për serialin “Ça ka shpija” ka ngjallur debat tek artistët kosovarë. Tani ka reaguar edhe aktori Nëntor Fetiu, i cili ka shkruar se është e drejtë e tij dhe kujtdo tjetër të shpreh mendimin e tij për serial apo emision të televizioneve tona.

Ai gjithashtu ka shkruar se të gjithë e dijnë se sa prodhohet dhe çka prodhohet në televizionet kosovare.

Reagimi i plotë pa ndërhyrje: “Eshte e drejte e publikut qoftë ai edhe politikan apo kshilltarë me u shpreh per ndonje serial a emision ne Tv tona te katandisura pa konkurence dhe pa prodhim te mirëfillt.

Ne gjithe e dijme sa prodhohet e çka prodhohet! Artistat p.sh. me mire eshte me reagu ndaj Tv qe te hapin konkurse ashtu si duhet per prodhime te serialeve e emisioneve show etj… , e politikanve qe te bejne ligje ne favor te Artistëve vendas me u prodhu sa me shume e me i mbrojtë nga serialet e huaja qe na mbyten tregun! E jo veq hajt te reagoj se me tha e m the e i thash…….! Mbahuni Artista

Menu Title