[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ambasada amerikane përshëndet stafin mjekësor të Kosovës dhe punën e tyre gjatë pandemisë Covid-19Botapress 7 Prill – Në Ditën Botërore të Shëndetit, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka falënderuar mjekët, infermierët që kontributin e tyre gjatë kësaj kohe të pandemisë COVID-19.

“Sot është Dita Botërore e Shëndetësisë, dhe si çdo ditë, duam të falënderojmë përzemërsisht dhe përshëndesim të gjithë praktikantët shëndetësor të Kosovës (mjekë, infermierë, pastrues, vullnetarë, kontribues të tjerë publik dhe privat, si dhe udhëheqja e tyre për mbajtjen e frontit kundër COVID-19”, thuhet në deklaratën e Ambasadës amerikane, të postuar në Facebook.

“Ne gjithashtu i vlerësojmë thellë qytetarët e Kosovës që sillen me përgjegjësi, veprojnë bujari dhe tregojmë kujdes për të mirën dhe mbijetesën tonë më të madhe në këtë kohë të vështirë. E dimë që nuk ka qenë e lehtë, por të gjithë jemi bashkë në këtë”, thuhet më tej në deklaratën e Ambasadës amerikane, ku qytetarët këshillohen të qëndrojnë në shtëpi, të mbajnë distancën, të lajnë duart në mënyrë që të ndihmojnë njëri-tjetrin.

Menu Title