[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bajrush Morina ka dy fjalë për karriget në LDK dhe Arban Abrashin!Botapress 11 Korrik – Pas shpërthimit të rrahjeve në kuvendet zgjedhore të LDK-së, ka reaguar publicisti Bajrush Morina.

Ai në një shënim në Facebook ka theksuar se nëse në Prishtinë është  hequr nga gara Arban Abrashi e Hazir Borovci, është dashur të largohen nga gara edhe Safet Kamberi e Faton Peci, nga Mitrovica, ngase sipas tij, ata ishin të parët që nisën rrahjet në LDK.

Shënimi i plotë:

“Prape per karriget dhe “pleqte” e LDK se!

Me pa qene fer dhe e drejte Kryesia e LDK se u desht me terheq prej kandidimit edhe Safet Kamberin edhe

Faton Pecin sic veproi me Arban Abrashin e Hazir Borovcin. Fundja “karrget fluturuese” e kane prejardhjen prej Mitrovice!

Pra a vlejne ma shume 3 votat e Safet Kamberit apo mbi 40 mije votar e Arban Abrashit?!

A po doni drejtesi apo klane ne LDK?! 

Nejse jane pune per Alushin e jo per Bajrushin!

Ata po dijne, ata po I grahin!”

 

Menu Title