[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Biden: Sot festojmë triumfin e kauzës së demokracisëPresidenti i ri i SHBA-së, Joe Biden, ka thënë se këtë të premte është Dita e Amerikës me betimin e e tij dhe të Kamala Harris si zëvendëspresidente e Amerikës.

“Kjo është një ditë e demokracisë, një ditë e historisë dhe shpresës”.

“Për gjatë shumë viteve, Amerika ka qenë e testuar dhe ka kaluar shumë sfida.  Sot, ne festojmë një triumf jo të një kandidati, por të një kauze, një kauze të demokracisë”, ka thënë Biden, gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e inaugurimit, transmeton Botapress.info

Menu Title