[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Bie borë në këtë pjesë të KosovësRënia e temperaturave ditëve të fundit ka bërë që në viset malore të ketë sërish rënie të borës. Reshje të borës kanë rënë edhe mëngjesin e sotëm në Prevallë.

Në disa fotografi të publikuara në rrjetet sociale shihet se tashmë bora ka zbardhur çdo gjë. Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar me reshje shiu parashikohet edhe sot.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius.

 

Menu Title