[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Brabus sjell “bishën” e blinduar të MercedesKompania gjermane e modifikimit të makinave Brabus ka prezantuar ditët e fundit krijimin e saj më të fundit një Mercedes-Benz G-Wagen, i gjithë i blinduar me çelik dhe rezistent ndaj shpërthimeve që mund të mbajë të sigurt njerëz që e ndiejnë veten të rrezikuar nga një sulm, shkruan Botapress.info

Çmimet janë të ndryshme në varësi të makinës dhe fillojnë nga 440 mijë paund deri në 645 mijë paund.

Një Mercedes i thjeshtë i këtij lloji nis me çmimin origjinal prej 90 mijë paundësh, por Brabus e ka transformuar totalisht atë, duke i inkoorporuar dhe të ashtuquajturën “Qelizë Mbrojtëse” e cila mund t’i bëjë ballë sulmeve me automatikë kallashnikov dhe shpërthimeve të granatave, shkruan Botapress.info

Menu Title