[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dasma gjilanase, Luta e Mika urojnë martesën e Bukurijes nga Gjilani me Lukasin nga ZyrihuKa ndryshuar gjithëçka edhe në cereminë e dasmave por edhe në qiftet e martuar. Tashmë dasmat bëhen kryesisht në restorane e jo ne shtepinë e dhëndërrit ndërkaq qifti jo gjithmonë është i të njëjtës rrethinë, komunë apo edhe vend, shkruan Botapress. Një dasëm në Gjilan ku ka marrë pjesë edhe kryetari i Gjilanit më bashkëshorten Miken dhe vajzat e djalin ka uruar martesën e Bukurijes nga Gjilani me Lukasin nga Winthetur, Zurichu i Zvicres. Në postimin e tij në Facebook Lutfi Haziri shkruan: Dasmat ne Gjilan!#Bukurija nga Gjilani dhe Lukas nga Wnthetur,Zurich filluan nje jete te re!Uroj jete te lumtur dhe dashuri per familjen e re!Luta,Mika me vajzat dhe djalin!

Menu Title