[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dega e VV-së në SHBA kërkon dollar, jo votaPerderisa të gjitha partitë politike ne Kosove dhe aktivistet e tyre ne diaspore jane ne vlugun e aktivitetit te tyre per sigurimin e votave per 6 tetor,  Dega e VV se ne Amerike ka ne prioritet mbledhjen e fondeve per fitoren e kesaj partie ne zgjedhjet e 6 tetorit shkruan Borapress.

Në një postim të kësaj Dege ne SHBA  thuhet: Ta ndihmojmë fitoren për të mirën e vendit

Të dashur miq e mbështetës të Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Si në çdo zgjedhje, ne i drejtohemi qytetarëve për mbështetje financiare. Si subjekti më transparent në Kosovë, ne e kemi patur një mbështetje financiare në rritje, e cila është përkthyer edhe në rezultat më të mirë elektoral. Kësaj radhe fitorja jonë është e domosdoshme, për ta çliruar shtetin e Kosovës nga kapësit e korruptuar e kriminalë.

Ne nuk pranojmë financime nga persona apo biznese të dyshimta. Nuk pranojmë shuma të mëdha. Fuqia jonë bazohet në ndihmat e vogla, që na i jepni shumë prej jush.

Andaj, me rastin e zgjedhjeve të 6 tetorit, ku Lëvizja VETËVENDOSJE! do të fitojë, ne duhet të bëjmë një fushatë perfekte. Për ta arritur këtë, është e nevojshme ndihma juaj. Cilado shumë që keni mundësi, pa ju ngushtuar e pa ju vënë në vështirësi, neve na ndihmon që ta sjellim më pranë kthesën e madhe. Qeveria Kurti do të jetë momenti i kthimit të Kosovës kah e mbara, për të gjithë qytetarët e saj thuhet ne nje postim te Degës së VV se SHBA.

Menu Title