[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Dua Lipa për “New York Times”: Para se të bëhesha e famshme kam punuar në një restaurantKëngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka dhënë një intervistë për prestigjiozen “New York Times” ku ka folur për albumin e saj më të ri të titulluar “Future Nostalgia”.Ajo shpreson që albumi “Future Nostalgia” të sjellë tek fansat e saj pak gëzim në një moment shumë të pasigurt që ndodhemi, përcjellë GazetaBlic.Kënga e parë e albumit të ri “Don’t Start Now” u publikua në vjeshtën e vitit 2019 dhe ishte një rrymë e viteve 70-ta.

E dija që duhej të mbërthehesha në studio dhe të realioja një tjetër “New Rules”.Dua Lipa ka treguar se gjithë suksesin ua dedikon prindërve të saj të cilët sakrifikuan shumë për të.

“Prindërit e mi sakrifikuan shumë për të më bërë mua të ndjehesha se nuk më mungonte asgjë”, tha Lipa.Emrin i saj e veçoi në shkollë, por ajo nuk u ndje si një e huaj. Kur ishte 11 vjeç, familja u kthye në Prishtinë, kryeqyteti i Kosovës, dhe megjithëse u përmirësua cilësia e tyre e jetës, Lipa kuptoi që nuk kishte mundësitë si në Londër.

Dua Lipa gjithashtu tregoi se para se të bëhej e famshme ka punuar në një restaurant.“Ishte një kohë argëtuese sigurisht,” tha ajo.Ajo publikoi cover-a të këngëve në SoundCloud dhe YouTube, derisa ra në kotankt me producentin Felix Joseph në moshën 17 vjeçare.

“Unë isha si: E di që nuk jemi takuar kurrë dhe ne e njohim vetëm njëri-tjetrin nga Twitter, por mua më është ofruar vetëm një marrëveshje botimi dhe nuk kam ide se çfarë do të thotë [shpjeguese]”, ka thënë Dua për New York Times.Jozefi e ridrejtoi atë tek avokati i tij, i cili e lidhi marrëveshjen, aty ndodhej edhe menaxheri i Lana Del Rey, Ben Mawson.“Ajo erdhi në zyrën tonë dhe gjëja e parë që më goditi ishte se sa tepër karizmatike ishte ajo”, tha Mawson, i cili gjithashtu menaxhon Lana Del Reyn. “Ajo kishte ambicie dhe interpretoi disa demo as kohe dhe zëri ishte thjesht i mahnitshëm”, kishte thënë tutje Ben Mawson.

Menu Title