[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

E dhimbshme, COVID-19 i merr jetën nënës së GuardiolasPandemia e koronavirusit tashmë ka përfshirë thuaje gjithë botën.Ndërsa të njëjtin fat e ka pasur edhe nëna e një prej trajnerëvë më të mirë në botë, Pep Guardiola. Nëna e Guardiolas, Doloros Sala Carrio është ndarë nga jetë si pasojë e këtij virusi.

82 vjeçarja ishte prekur nga koronavirusi dhe nuk ka arritur t’i bëjë ballë këtij virusi, duke u ndarë kështu nga jeta.

Nëna e trajnerit ishte në Manresa të Barcelonës, ku edhe ishte infektuar me këtë virus.

Këtë lajm e ka konfirmuar vet klubi i Guardiolas, Manchester City, të cilët kanë shprehur ngushëllimë për trajnerin spanjoll.

 

Menu Title