[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ekskluzive: Në Nju Jork për herë të parë bie numri i të infektuarve 

Botapress, New York – 7 Prill – SHBA-të dhe Nju Jork City po përjetojnë ditët më të vështira të përballjes me Covid 19. Në qytetin ku deri më tash janë infektuar mbi 122 mijë banorë dhe ku numri i të vdekurve ka arritur shifrën prej 4159 vetave, sot, më 6 prill është dhënë një lajm që ka ringjallur shpresat e qytetit që njihet me epitetin “Big Aple”.
“Megjithëse kishte një shtim të dukshëm të rasteve të infektimit me koronavirus në Neë York gjatë fundjavës, numri i infeksioneve dhe vdekjeve në qytet në tërësi po bie për herë të parë. Ky ëhtë një lajm i rrallë i lajmeve të mira që padyshim se ia vlen të festohet mes pikës së përditshme të mbylljeve dhe zhvillimeve shqetësuese, shkruan gazeta online e Nju Jorkut, “Timeout.com”, përcjellë Botapress.

Menu Title