[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Familja Obama blen shtëpi në vlerë 12 milionë dollarëFamilja Obama ka kaluar më parë pushimet verore në Martha’s Vineyard, përcjellë GazetaBlic.Barack dhe Michelle Obama sapo paguan 11,75 milionë dollarë në një shtëpi në Massachusetts.Shtëpia me 7 dhoma gjumi përfshin pothuajse 7,000 metra katrorë, një pishinë, një vatër të jashtme zjarri, si dhe shtëpi për miqtë në të dyja krahët e shtëpisë dhe zë 29 hektarë pronë plazhi.

Shtëpia u mbajt fillimisht me një çmim 14,850,000 dollarë, por çifti Obama arriti të marrë një zbritje të madhe dhe siguroi shtëpinë e për 11,75 milionë dollarë.BusinessInsider/

Menu Title