[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Flasin familjarët e zyrtarit të FSK-së që u arrestua nga Gjykata Speciale, tregojnë ku ndodhet aiBotapress 24 Shtator – Salih Mustafa, ish- shef i inteligjencës së FSK-së dhe ish-eprori i UÇK-së në zonën Operative të Llapit, i cili e ka drejtuar njësitit të quajtur BIA, është arrestuar sot.

Siç raportojnë mediat, ai është arrestuar mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij, nga Eulexi.Familjarët e kanë konfirmuar për Gazetën Insajderi se Mustafa, sipas deklaratave të zyrtarëve të EULEX-it, është nisur në drejtim të Hagës.

Nuk dihet akoma zyrtarisht arsyeja pse u arrestua Mustafa.Mustafa ishte intervistuar nga prokurorët e Dhomave të Specializuara, në nëntor të vitit të kaluar, në cilësinë e të dyshuarit për krime lufte.

Menu Title