[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Frikë e panik, incidenti i bardhë mbushi në shkumë hangarin e avionëve nga alarmi që ngriti të gjithë në këmbëNjë video spektakolare aktualisht po qarkullon në internet nga një hangar avionësh në Aeroportin Ndërkombëtar “O’Hare” në Çikago,transmeton Botapress.info

Ajo tregon se si gypat spërkatnin avionët e shumtë të kompanisë ajrore amerikane “American Airlines”.

“Telegrafi” shkruan se e gjitha kjo ndodhi si pasojë e një alarmi të zjarrit dhe për këtë u aktivizua edhe sistemi kundër zjarrit.

Sisteme të tilla janë krijuar për të shuar zjarret sa më shpejt dhe me efikasitet që të jetë e mundur.

Në rastin specifik, megjithatë, duket se nuk ishte një zjarr, por një gabim që ishte përgjegjës për lëshimin e sasisë së madhe të shkumës, transmeton Botapress.info

Menu Title