[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gani Geci ndan fotografi të vjetra për nder të 30 vjetorit të formimit të LDK-ësBotapress, 22 Dhjetor-Ish-deputeti I Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci,  ka rikujtuar kohën kur së bashku me aktivistë të tjerë kanë filluar rrugëtimin e tyre politik në kohën kur vendi ishte nën okupim, shkruan Botapress.info

Ky është postimi i tij i plotë në llogarinë e tij sociale “Facebook”:

Këta ishim dy kryesit e para të zgjedhura në degën e LDK-ës në Skendreaj,Idriz Rreci i zhdukur dhe kryesia e degës .

Adem Derguti dhe kryesia e forumit rinor të degës në LDK-ës në Skenderaj.

E vetmja degë që ia ndrruam emrin qytetit edhe pse ishte kohë okupimi dhe i vetmi qytet që zyrtarisht mbanë emrin Skenderaj.

Menu Title