[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Gjithçka gati për ndeshjen Kosova – Mali i ZiKanë mbetur edhe pak deri te starti i ndeshjes mes Kosovës dhe Malit të Zi në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kuadër kualifikimeve për Euro 2020.

“Dardanët” do të kërkojnë vetëm fitore ndaj Malit të Zi, për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian.

Në rrugën drejt realizimit të ëndrrave, Kosova do të ketë sonte edhe lojtarin e 12-të në fushë, përkrahjen e madhe të tifozëve në “Fadil Vokrri”.

Tashmë janë zbuluar edhe formacionet zyrtare dhe Kosova do të luajë me fanella të kaltërta.

Menu Title