.
×

Haradinaj e nxjerr gardën për Kryeministrin MarkoviqKryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, është pritur me nderimet më të larta shtetërore në vizitën e tij në Prishtinë.

Markoviq kishte paralajmëruar vizitë për javën e shkuar, por ajo u anulua për shkak të pamundësisë të aterrimit në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, si pasojë e mjegullës së madhe.

 

Bashkëpunimi mes dy vendeve pritet të jetë temë diskutimi mes tij dhe krerëve kosovarë.