[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Haradinaj shkon për ngushëllime te familja e Qerim KelmenditIsh-kryeministri, Ramush Haradinaj ka shkuar për ngushëllime në familjen e bashkëluftëtarit Qerim Kelmendi, i cili dje u gjet i vdekur dhe i djegur në veturën e tij.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se në vizitën ngushëlluese te familja e tij në Llabjan të Pejës, mbizotëronte krenaria.

“Sot shpreha respektin tim për jetën dhe veprën e bashkëluftetarit Qerim Kelmendi. Në vizitë ngushëllimi te familja e tij në Llabjan të Pejës, krenaria mbizotëronte dhembjen e madhe”, ka shkruar Haradinaj.

Ndryshe,t i ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, është gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në orët e para të mëngjesit të djeshëm. Për vrasjen e tij, familjarët po e drejtojnë gishtin nga shërbimet sekrete serbe.

Menu Title