[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Harron t’ia ngrit frenin e dorës, vetura ia shkel këmbët – lëshohet kodrës dhe përplaset në një veturë tjetërKy është momenti kur një burrë harron ta ngrit frenin e dorës dhe mjeti fillon të lëviz prapa t’ia shkel këmbët pronarit, dhe më pas të lëshohet nga kodra me shpejtësi të madhe në drejtim të turmës – duke përfunduar e përplasur me një veturë tjetër.

Ngjarja ka ndodhur në Rusi, ku në videon amatore shihet se si burri mezi arrin të del nga vetura të cilës kishte harruar t’ia ngrit frenin e dorë.

Mirëpo ky veprim për pak sa nuk i kushtoi me jetë, pasi këmbët i përfunduan nën rrota, megjithatë ai arriti të ngritet në këmbë.

Sikur kjo të mos mjaftonte, vetura fillon të lëviz me shpejtësi të madh kodrës poshtë, duke iu “vërsulur” turmës që po pushonin.

Për fat të mirë ata e kuptojnë se çfarë po ndodh dhe ngritën me shpejtësi për t’i shpëtuar më të keqes. Megjithatë një veturë që ishte e ndalur shkatërrohet nga përplasja e fuqishme.

Sipas autorit të videos, ngjarja ka ndodhur në Davlekan rreth 400 milje në kufi me Kazakistanin, e pamjet e këtij momenti kanë bërë bujë nëpër rrjete sociale.

Driver falls out of car and sends it careening down a hill

This driverless car is out of control! ? via ViralHog

Publiée par Daily Mail Video sur Lundi 13 juillet 2020

Menu Title