[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Hoti mbledh nesër drejtuesit e institucioneve shëndetësore, a priten masat e izolimit?Pas konfirmimit të 6 vdekjeve vetëm gjatë ditës së shtunë dhe shtimit të rasteve në ditët e fundit, kryeministri Avdullah Hoti, do të zhvillojë një takim me krerët e institucioneve shëndetësore në vend.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Zyra e Kryeministrit, e cila ka njoftuar se nesër në ora 13:00. “Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim drejtuesit e institucioneve shëndetësore. VENDI: Ndërtesa e Qeverisë. KOHA: 13:00.

Pas takimit do të ketë konferencë për media”, thuhet në njoftim. Bazuar në të dhënat e fundit, numri i të vdekurve në Kosovë nga sëmundja COVID-19, që e shkakton coronavirusi i ri, arrin në 64.

Menu Title