[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Hoti pas homazheve të monumenti i Skënderbeut dhe shtatorja e Rugovës: Sot ditë feste për gjithë shqiptarëtBotapress 28 Nëntor – Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti me rastin e festës së 28 Nëntorit, ka bërë homazhe te monumenti i heroit kombëtar Gjegj Kastrioti-Skënderbeu dhe shtatorja e presidentit historik, Ibrahim Rugova, me rastin e Ditës së Flamurit.

Me këtë rast, kreu i ekzekutivit në një deklarim për medie tha se 28 Nëntori, siç është shprehur ai, është festë e gjithë shqiptarëve.

“Sot është ditë feste për çdo shqiptarë. Filluam nderimet tona nga shtatorja e Skënderbeut me të cilën unifikohet nëntori i parë, vazhduam tek shtatorja e presidentit Rugova, dhe do të vazhdojmë në Prekaz për të nderuar e kujtuar sakrificën e tyre”, tha Hoti./

Menu Title