[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

I dhuroi 1 milion, Pacolli tani premton ndërtimin e një pallati në KrujëMinistri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, vizitoi menjëherë Shqipërinë pas goditjes nga tërmeti me magnitudë 6.4.Gjithashtu, ai dhuroi plot 1 milion euro për të prekurit nga tërmeti, por bëri edhe një tjetër premtim shumë të madh.

Ai është shprehur se do të ndërtojë vetë banesa për ata që mbetën pa çati në kokë, duke iu referuar kështu qytet turistik të Krujës.

Pacolli tha nga takimi në Krujë se: Nëse nuk ka pengesa në rastin më të mirë, një pallat, 45 banesa nga 80 metra katrorë, për 3 muaj duhet të kryhet. Aty ku ka pallate mirë është me zbrit poshtë, për të hapur hapësirë, se Kruja është qytet turistik.

Vendosim dhe një fond ne dhe bëjmë një operacion që të dalë edhe qyteti i fituar. Rregullon kualitetin e jetës, më mirë në rrafsh ku krijohet një infrastrukturë tjetër, që ka afër shkollën e kopshtin.

Menu Title