[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Iu dha lamtumira e fundit Adem LlumnicësSot, u varros kryetari i nëndegës së LDK-së në Barilevë, Adem Llumnica, që vdiq dje pas një sëmundjeje të shkurtër, njofton Botapress.info. 

Sekretari i përgjithshëm, njëherësh edhe kryetar i Degës I në Prishtinë, z. Ismet Beqiri i shoqëruar nga anëtar dhe simpatizantë të LDK-së dhe qytetarë të shumtë të Prishtinës, i dha lamtumirën e fundit duke u shprehur se “Ademi ishte një veprimtar kombëtar dhe aktivist i LDK-së nga fillimi, njofton Botapress.info

Njeri i afërt, i sinqertë, punëtor, i dashur, parimor, i vendosur, njeri që u ndihmoi shumë njerëzve. Ishte punëtor shumëvjeçar i QKUK-së. Ishte nder, privilegj dhe kënaqësi të punojmë me të për afro 30 vite. Na la kur nuk e prisnim, kur ende kishim shumë nevojë për të, familja dhe gjithë ne bashkëpunëtoret e tij.”/Botapress.info

Menu Title