[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Juncker: Kujdesuni për EvropënPresidenti në ikje i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker u kërkoi eurodeputetëve që të kujdesen për Europën gjatë një diskutimi mbi bilancin e mandatit të tij, disa javë para largimit nga detyra.

Kreu i ekzekutivit europian, i cili do të tërhiqet nga politika me largimin nga Komisioni, ishte i ftuar të paraqiste bilancin e një mandati 5-vjeçar të karakterizuar nga kriza, kursime në rënie, borxhi grek, çështjet migratore.

“Kujdesuni për Europën dhe luftoni me tërë forcat tuaja nacionalizmat idiote dhe mendjengushta. Rroftë Europa!”, tha ai në përfundim të fjalimit të tij në Strasburg.

Menu Title