[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kim Kardashian nuk është miliardereSipas revistës së njohur Forbes, Kim Kardashian nuk është miliarder pavarësisht se Kanye West thotë se ajo është…Ky raport vjen pasi që revista tregoj se motra më e vogël e Kim, Kylie Jenner po ashtu nuk është miliardere dhe se ajo ka “bërë një tufë gënjeshtrash për këtë”

Ylli i emisioneve televizive, 39 vjeçarja ka një pasuri prej 900 milionë dollarë pasi që sapo ka arritur një marrëveshje me Coty INC për të shitur 20 për qind të kompanisë, që përfshin linjë make-up dhe parfume, për rreth 200 milionë dollarë.

Coty po ashtu ka blerë 51 për qind të aksioneve të Kylie për rreth 600 milionë dollarë vitin e kaluar.

Kylie (22) e kishte shpall “vetveten miliardere” po në Forbes më 2019 dhe 2020, por në maj revista e zhveshur nga ky titull duke e akuzuar atë se gënjeu për shifrat dhe “ju shmang tatimit” duke thënë se pasuria e saj është rreth 950 milionë dollarë.

Raporti i ri thotë se marrëveshja e re e Kim që pritet të përfundojë në çerekun e tretë fiskal të vitit 2021 do ta bëjë pronare të 72 për qind të aksioneve Kimin por pasi që nëna e saj, Kris Jenner ka në pronësi 8 për qind bën që ajo të mos e këtë statusin e miliarderes.

Menu Title