.
×

Kimete Berisha: Kur drenicaku martohet me “vençanicë” serbe e nuk i vjen marreTaksë për moralin e humbur. Drenicaku që martohet me ‘vençanicë’ të serbit, as nuk i dridhet buza, as s’i vjen marre, as zemra vërr s’i bën.  Në këtë kohë armiqësie, u dasht m’u martu n’tlina e mos me leju ai mashkull që për një fustan t’pshurrtë me ulë veten kaq poshtë.

Në kohën kur presidenti serb e mohon masakrën e Reçakut, reja  ‘llepoticë’ e G.Thaçit flet për rrobaqepësin serb si për naj pejgamer.

Arrogancë ma t’madhe pas luftës nuk kemi pa.

Pasi Serbia do të kishte kërkuar falje për krime e gjenocid ndaj shqiptarëve, mundet edhe me të çu zemra në instagram dizajneri serb, apo krejt Serbia, mbasi paske qejf…

Por deri tash asnjë artist as këngëtar serb nuk ka kërku falje për krime.

Përkundrazi, i kanë mohu dhe mohojnë viktimat shqiptare, e ty po t’vjen aq shumë lezet për një vençanicë sa po i ‘fal’ viktimat, po i harron.

Ku mos me i mohu që t’kanë ty, ku me ditë kush je ti që merr guxim me qenë kaq arrogante.

S’u kanë adet e nuseve të Drenicës që burrat e Serbisë me ju çu puthje e zemra në instagram.

Me ja lan çiftes së saj në dorë, që çartet e humb logjikën për një fustan t”hamamit, çka s’bën kjo për më shumë se një cukël, ta kthen këtu Serbinë për 5 minuta.

Plus, në fund aso nuse s’sheh, sytë s’ja pa kush, se ja kish pas dizajnu ‘mirë’ serbi, ja kish pas mbulu me shishka të stilit të veshticës mira markovici.

Ka mujt me mbajt fsheht adhurimin për këtë serb, por kjo që ‘nusja’ bëhet arrogante dhe e tregon të vërtetën është një boks i fortë hundëve të Hashim Thaçit.

Qysh ka guxu?

Ani tha serbi i përshtatej stilit tim!

Cilit stil o mjerane? Ku ma paske ti atë stil!

P.S. Vençanica s’ka guxu me hy në Kosovë, kaq kollaj. Para se me hy vençanica, edhe më keq, kishin pas hy zemrat nga Novi Sadi.