[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kina i thotë lamtumirë COVIT-19, shërohen 80% e të prekurve nga virusiDitën e djeshme Kina bëri të ditur lajmin më të mirë të muajve të fundit. Më në fund është regjistruar numri më i vogël i të infektuarve me koronavirus.

Dje kanë qenë vetëm 8 raste me koronavirus dhe 7 të vdekur duke e çuar numrin e tyre në 3176 që kur nisi epidemia e tij.

Komisioni Kombëtar i Shëndetit (NHC) gjithashtu raportoi se 6 vdekje i përkasin provincës së Hubei, epiqendra e epidemisë, dhe një tjetër në Shandong. Dje kanë lënë spitalin 1 318 pacientë të shëruar duke çuar në 64 111, e barabartë kjo me gati 80% e atyre që janë infektuar.

Menu Title