[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kosova-Anglia, ja se ku mund ta ndiqni drejtpërdrejtAnglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje

– Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit

– Kjo është përballja e parë mes këtyre dy ekipeve kombëtare

Anglia favorite e madhe, sipas bastoreve.

Njëra prej shtëpive më të mëdha të basteve, Bet365, e sheh Anglinë si favorit absolut pasi i ka vënë kuotën 1.08 për të fituar, derisa fitores së Kosovës i vë kuotën jashtëzakonisht të lartë, 29.

Barazimi vlerësohet me kuotën 15.

Vedat Muriqi i Kosovës ka statistika më të mira se sulmuesi kryesor i kundërshtarit të sotëm, Anglia, Harry Kane, sipas Whoscored.Full match preview — https://www.whoscored.com/Matches/1341278/Preview/International-European-Championship-2019-England-Kosovo …

Edhe Anglia ka bërë ndryshime, trjaneri Gareth Southgate ka vendosur ta lërë në stol Marcus Rashfordin dhe në vend të tij ta fusë Jadon Sancho. Po ashtu, në këtë ndeshje startojnë edhe Ben Chilwell dhe Trent Alexander-Arnold

Kosova me tri ndryshime nga fitorja (2:1) kundër Çekisë të shtunën. Florent Muslija ia zë vendin Edon Zhegrovës, ndërsa Valon Berisha titullar para Elbasan Rashan

NDIQENI LIVE

Menu Title