[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kosovari bën tatuazh fytyrën e Albin Kurtit 

Qytetari Naim Tërbunja ka realizuar një tatuazh ku paraqet fytyrën e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe të atdhetarit Hasan Prishtina.

Në një fotografi të publikuar në rrjete sociale, shihet se tatuazhi i bërë në një pjesë të dorës, mbanë edhe mbishkrimin “Dy liderë, një ideal’.

Kjo pasi që nga aktivistë e anëtarë të VV-së, Kurti shpesh është cilësuar si ‘Hasan Prishtina i ditëve të sotme’.Një gjë të tillë e pati deklaruar edhe aktori i njohur dhe deputeti i ndjerë nga Vetëvendosje, Adem Mikullovci.

Përpos tatuazhit, ka edhe persona të tjerë të cilët veturat i kanë personalizuar me figurën e Kurtit dhe VV-së, transmeton Botapress.info

Menu Title