[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kryeministri Kurti pas rastit së Qerim Kelmendit: Policia dhe Prokuroria të hetojë më gjithë kapacitetetKryeministri Albin Kurti ka reagur në lidhje me vrasjen e ish-ushtarit të UÇK-së Qerim Kelmendi.Kurti thotë se prokuroria dhe Policia duhet të hetojnë sa më parë ngjarjen dhe të zbardhin rrethanat e saj.

“21 vjet pas luftës, në kohë të paqes, askush nuk duhet të jetojë me ndjenjën e frikës e sidomos ata që sakrifikuan më së shumti.” shkruan kurti në Facebook raporton Botapress.

Menu Title