.
×

Kuka tregon arsyet pse iu bashkua AAK-sëTrajneri i famshëm Kosovar Driton Kuka ka njoftuar sot opinionin publik se i është bashkuar AAK-së .

Ai me anë të një statusi në rrjetin social Facebook ka renditur arsyet  se pse i është bashkuar partisë së kryeministrit Ramush Haradinaj.“Parimet e mia në punë drejt sukseseve ishin dhe janë qëndrueshmëria dhe respektimi fjalës së dhanë!

Virtyte këto të Kryeministrit në detyrë z.Ramush Haradinaj!Këto parime ishin vendimtare që ti bashkohem që kontributin tim në sport por jo vetëm tash e tutje ta jap edhe përmes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës!” shkruan Kuka në faqen e  tij në Facebook.Kuka thekson se shumë gjëra që duhet të bëhen për Kosovën e sidomos në sport ku dhe ai kontribuon prej shumë vitesh duke nxjerrë shumë yje .