[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kur flamuri i Kosovës ngritet lart mbi atë të SerbisëDistria Krasniqi sonte ka fituar medaljen e artë në xhudo në “Grand Prix”-in e Hungarisë duke futur nën të atë të Serbisë
Distria Krasniqi ka fituar sot medaljen e artë në Budapest.
Xhudistja kosovare e mposhti Paula Pareto nga Argjentina për ta fituar medaljen e artë në xhudo për kategorinë deri në 48 kilogram.
E moment i veçantë ishte kur Distria mori medalje e artë.
Derisa intonohej himni i Kosovës dhe flamuri i Kosovës ngrihej lart, ai kishte lënë poshtë tij flamurin e Serbisë.

Menu Title