[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kur Vjosa Osmani u thoshte VV’s: Kurrë nuk vij te ju, jeni brumë i njajtë me PDK’nNënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, po vazhdon me përkrah Lëvizjen Vetëvendosje, në krye me liderin e saj, Albin Kurti.

Mirëpo, dikur Osmani e kritikonte ashpër VV’n.

Në seancën ku po diskutohej për buxhetin e vitit 2017, Osmani kishte replikue me deputeten e VV’s, Shqipe Pantinën, shkruen Insajderi.

“Ju jeni brumë i njëjtë me PDK-në. Shiko sa deputetë të PDK-së ke për rreth, dhe do ta marrësh përgjigjen se pse unë dhe Lumiri nuk do të vijmë kurrë në Vetëvendosje”, kishte deklarue Osmani.

Dikur i krahasonte me PDK-në, Vjosa Osmani tani kundërshton partinë e saj shkaku i VV-së

Dikur i krahasonte me PDK-në, Vjosa Osmani tani kundërshton partinë e saj shkaku i VV-së

Publiée par Insajderi sur Mercredi 8 avril 2020

Menu Title