[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kurti më vitin 1998 në mediet gjermane: Ata që mbeshtesin Amerikën e Rugovën janë kundër Kosovës! 

Botapress, 24 Janar – Këtu e 23 vjet më parë e kishte kundërshtuar publikisht madje deri në ofendim,
15 vjet pas amshimit, i bëri homazhe dhe e nderoi para varrit të tij.
Kjo është metamorfoza politike e Albin Kurtit në raport me presidentin Ibrahim Rugova, shkruan Botapress.
Duke u rreshtuar gjithmonë kundër konceptit dhe filozofisë politike të Ibrahim Rugovës, lideri i VV-së Albin Kurti ka bërë jehonë me deklarimet e tij edhe në mediet e huaja.
Gazeta gjermane Frankfurter Allgemenie duke u thirrur në deklarimet e Albin Kurtit më vitin 998 boti një shkrim me titull: Kurti: wer die USA und Rugova unterstuzt, ist gegen Kosovo – Ata qe janë me Amerikën dhe me Rugovën, është kundër Kosovës!, përcjellë Botapress.
Fjalët që shkruhen nuk i merr era!
Ndërkaq fjalët e tyre i hanë vetë ata që dikur i kanë nxjerrë nga goja!

Menu Title