[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ky mund të jetë rezultati i zgjedhjeve të 6 TetoritBotapress: 22 Shtator – Zgjedhjet nacionale të 6 Tetorit po afrojnë në ndërkohë që mediet, partitë politike dhe organizatat e tjera që merren me sondazhe e monitorim të zgjedhjeve po organizojnë exit pole apo sondazhe për të matur barometrin politik në prag të 6 tetorit, ditës së votimit për zgjedhjet e parakohshme nacionale në Republikën e Kosovës, shkruan Botpress.

Një sondazh i organizuar së fundi nga portali botapress.info mes dy kandidatëve të dy partive politike, LDK-së e Vetëvendosjes, përkatëisht VJosa Osmabnit e Albin Kurtit, ka dhënë një rezultat të mundshëm të zgjedhjeve nacionale.

Për 3 orë sa ka zgjatur sondazhi kanë marrë pjesë 3652 votues duke dhënë rezultatin 58% për Vjosa Osmanin dhe 42% për Albin Kurtin, njofton Botapress

Menu Title