[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ky shtet sapo e njohu KosovënBotapress, 20 shkurt-Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar se shteti i Xhamajkës ka njohur pavarësinë e Kosovës.Përmes një postimi në Twitter, Thaçi këtë e ka quajtur lajm të mrekullueshëm.

“Lajm i mrekullueshëm! Sapo u njoftova nga ambasadorja Vlora Çitaku se Xhamjaka ka njohur Republikën e Kosovës si sovran dhe të pavarur. E di se ky është një rezultat i punës së madhe dhe lobimeve për vite me radhë, përfshirë edhe Eliot Engelin.

Punë e mirë. Faleminderit miq të dashur nga Kingstoni”, shkroi Thaçi në Twitter.

Menu Title