[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Lajçak në Paris, flet për dialogun Kosovë-SerbiBotapress 25 Janar – I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak sot ka qëndruar në Paris të Francës ku ka pasur një takim.Përmes një postimi, Lajçak u shprehë se në këtë takim ka folur në lidhje për dialogun Kosovë-Serbi.“Mënyrë e mrekullueshme për të filluar javën time në Paris.

Ishte një mundësi e mirë që të tregojmë pikëpamjet tona në lidhje me dialogun Beograd-Prishtinë dhe vitin e ardhshëm. Unë jam shumë i lumtur që kam mbështetjen e fuqishme të bashkëbiseduesve francezë”, u shprehë ai.

Menu Title