[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Lajmi i fundit:  218 raste të reja me COVID-19 në Kosovë 

Botapress 5 Gusht- Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se nga testimi 461 i  mostrave, janë konfirmuar 218 raste të reja me COVID-19 që nga dje, raporton Botapress.info

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 70 raste, komuna Podujevë 23, komuna Gjilan 16 raste, komuna Ferizaj 15 raste, komuna Fushë Kosovë 12 raste, komuna Pejë 12 raste, komuna Lipjan 7 raste, komuna Prizren 7 raste, komuna Suharekë 7 raste, komuna Drenas 6 raste, komuna Skenderaj 6 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Dragash 4 raste, komuna Mitrovicë 4 raste, komuna Deçan 3 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Shtime 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Rahovec 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Kaçanik, Klinë, Kllokot dhe Vushtrri.

IKShP’ja ka njoftuar edhe për shërimin e 156 pacientëve. Me këtë shifër, numri i rasteve të konfirmuara që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 9492 , me gjithsej 284 raste të vdekjes, të cilët kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Menu Title