[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Lajmi i fundit: Dy pacientë me COVID-19 në gjendje kritikeMinistria e Shëndetësisë me anë të një komunikate publike ka treguar se si qëndron gjendja me Covid 19 në Klinikën Infektive.Aty është theksuar se Klinikën Infektive janë hospitalizuar 47 pacientë me Covid 19, në pritje të rezultateve janë 10 raste, ndërsa janë testuar dhe kanë rezultuar negativ për Covid 19, gjithsej 4 raste.Nga 47 raste të infektuar me Covid -19:

41 raste janë në gjendje stabile

4 raste kanë nevojë për oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive

2 pacientë janë në mjekimin intensiv në gjendje të kritike dhe në ventilim mekanik thuhet në komunikatën e tyre.

Menu Title