.
×

Lajmi i fundit: U vihet zjarri arave me grurë të vëllezërve Geci nga LlaushaNë orët e mesnatës së 7 e 8 korrikut persona të panjohur u kanë vënë zjarrin arave të mbjella me grurë të vëllezërve Geci nga Llausha e Skenderajt bën të ditur Botapress.

Lajmin e ka dhënë për Botapress Nebih Geci një prej vëllezerve Geci. Tani në këto kohët e vona në Skenderaj pikrisht në fshatin Kopiliq ju vue zjarri grurit tonë ne menyre të qellimshme, Zjarri i eshte vene 10 apo 15 vende në mesin e arave, fatmirsisht Zoti deshte që mos të merre flakën,

Policia e Skenderajt ka arritur mirëpo nuk kane kerre thuhet sipas tyre.

Zjarrfiksit erdhën dhe zjarri u vua nënkontrolle, Fshati Kopiliq është ngjite me fshatin Burojë nga vjen edhe Hashim Thaqi./Botapress/