[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

LDK më 11 janar kujton Enver MalokunLidhja Demokratike e Kosovës ka paraparë për nesër homazhe përmendorja e të ndjerit Enver Maloku, i vrarë pas luftës në Kosovë.

“Nesër, më 11 Janar 2015, në orën 11:00, me rastin e përvjetorit të vrasjes së veprimtarit të LDK-së, Enver Maloku, kryetari i LDK-së njëherësh dhe kryeministër i Republikës së Kosovës, akademik Isa Mustafa, me anëtarët e kryesisë së LDK-së, do të bëjnë homazhe tek monumenti i tij, në lagjen ‘Kodra e Diellit’, në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e kësaj partie.

rugova

Menu Title