[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Lind viçi me “fytyrë të njeriut”, ekspertët shpjegojnë se çfarë ka ndodhurNjë viç me ‘fytyrë njerëzore’ u lind në fshatin e vogël të Vila Ana, Argjentinë. Kafsha për fat të keq vdiq brenda disa orësh pas lindjes, por pronari i saj e filmoi atë, kështu që pamjet u publikuan më vonë në YouTube.

Krijesa lindi me një hundë dhe gojë të vogël dhe gjendja e saj ishte aq e keqe sa luftonte të ngrinte kokën. Eksperti i gjenetikës, Nicolas Magnago tha për mediat lokale se kafsha është lindur me një mutacion të rrallë gjenetik.

Menu Title