[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Martohet gazetarja e “RTK”-së që i ndërroi jetë burri në aksidentGazetarja Edita Islami, prej vitesh punon pranë “Radio Televizionit të Kosovës”, ku është e angazhuar në kuadër të programit të mëngjesit, shkruan “Kosovarja”. Edita, para një kohë humbi personin më të shtrenjtë, bashkëshortin. I shoqi i gazetares, humbi jetën në një aksident komunikacioni, në moshë fare të re. Edita, mbeti e vetme me fëmijët, por asnjëherë nuk u dorëzua, duke e dëshmuar se është femër e fortë, e zonja dhe një nënë model, shkruan “Kosovarja”. Gazetares, duket se sërish i ka buzëqeshur fati, pasi e ka gjetur gjysmën tjetër. Edita Islami, ka bërë të ditur se tashmë është martuar.

Menu Title