[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Milaim Zeka demanton Konjufcën:Je zënë me 84 mijë dollarë falsë në DrenicëNë kohën kur në seancën e Kuvendit të Kosovës po diskutohej buxheti i vitit 2019, deputeti nga NISMA ka hedhur akuza ndaj shefit të grupit parlamentar të VV-së Glauk Konjufca për posedim të parave fals.

Zeka ka thënë se deputeti i VV’së, është zënë me para fallcë në Drenicë, sipas tij ai ka 900 emra me numra kontakti të telefonit, të cilën në mënyrë simbolike do t’ia dorëzojë Konjufcës.“Me vjen shumë keq që duhet të bëjë një hymje për ni koleg deputet i cili nuk është në sallë, i cili është zënë në një skandal me 84 mijë dollarë fallcë dhe në të njëjtën kohë më akuzon për viza, ky deputet është shef i grupit parlamentar Glauk Konjufca” tha ai.

Tutje Zeka i ka dhënë ultimatum deputetit Konjufca se nëse nuk reagon për këtë keqpërdorim brenda një jave do ti bëjë publike faktet.“Në qoftë se Milaim Zeka e ka mashtruar një qytetar të Kosovës unë jap dorëheqje nga posti i deputetit, pres një javë Glauk Konjufcën dhe pastaj flas me fakte, unë po ashtu do të dal me fakte edhe për ata deputetë që kanë shkuar tek Burdushi” tha Zeka.

Menu Title