[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Mjeku shqiptar preket nga virusiMinistria e Shëndetësisë në Shqipëri ka bërë me dije se një mjek është prekur nga virusi COVID-19.Sipas informacioneve, mjeku nuk kishte fare simptoma të këtij virusi. Por, me të kuptuar është vetizoluar dhe po hulumtohet më tej.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në Shqipëri. E ndjera ishte 73 vjeçare vinte nga qyteti i Durrësit.

Numri i të prekurve nga koronavirusi deri tani ka arritur në 33 raste.

Menu Title