[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Nis aksioni i PSD’së, policia e rrethon Katedralen 

Partia Socialdemokrate ka nisur aktivitetin e paralajmëruar pranë Katedrales kryesore në Prishtinë,  raporton Gazeta Botapress.

Nuk dihet arsyeja e aktivitetit, por është parë se aktivistët e PSD’së kanë pasur një shenjë me fytyrën e liderit të Vetëvendosjes Albin Kurtit, ku shkruhet “shporta e riciklimit”.

Aktivistët po vëzhgohën nga trupa të policisë së Kosovës.

Në aktivitetin e fundit që e pati PSD’ja pranë stacionit kryesor të Policisë në Prishtinë, kryetari i partisë, Dardan Molliqaj dhe 12 aktivistë të tjerë, u arrestuan në mënyrë të dhunshme.

Ata e akuzuan policinë se ka qenë e dhunshme edhe brenda stacionit, derisa po intervistoheshin, transmeton Botapress.info

 

Menu Title